Wiślana Trasa Rowerowa

Projekt ''Wiślana Trasa Rowerowa'' zakłada zbudowanie, w oparciu o najważniejszą i najbardziej symboliczną z polskich rzek – Wisłę szlaku rowerowego, który umożliwi turyście bezpieczne przemieszczanie się oraz da szansę poznania mijanych po drodze subregionów. Całość trasy będzie liczyła ponad 1000km, przy czym jej początek to źródła rzeki na tamie Jeziora Czernieńskiego w Wiśle, a koniec to ujście do Morza Bałtyckiego. Cały program ma za zadanie promocje cyklingu i regionów kraju wraz z produktami dla nich charakterystycznymi oraz zdrowego trybu życia.

Elementem wyróżniającym produkt będzie zapewnienie turyście rowerowemu kompleksowej obsługi i wysokiej jakości usług, przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Sama marka ''Wiślana Trasa Rowerowa'' ma się kojarzyć z bezpieczeństwem turysty rowerowego, wysokim standardem i jakością infrastruktury i usług oraz ciekawą, niezwykle różnorodną ofertą turystyczną.

Fragment Wiślanej Trasy Rowerowej wyznaczony jest już od źródeł Wisły do Krakowa. Na teren naszej gminy wchodzi w miejscowości Łączany i wiedzie przez Chrząstowice, Brzeźnicę i Brzezinkę do miejscowości Jaśkowice w gminie Skawina i dalej wzdłuż Wisły do Krakowa. Odcinek biegnący przez gminę mierzy 11 km.

Więcej na temat Wiślanej Trasy Rowerowej na stronach www.wislanatrasa.info.pl i www.btcbb.pl. Można tam znaleźć informacje na temat WTR, jej koncepcji oraz wiele ciekawych artykułów dla rowerzystów.

.

Poprawiony (poniedziałek, 19 maja 2014 09:46)

 
Aktywna Rekreacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Publikacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odsłon : 111729