Powstają nowe atrakcje turystyczne w Łączanach

ornitologiczna-malaGmina podejmuje szereg inicjatyw w celu zwiększenia atrakcyjności oferty turystycznej. Już niedługo Łączany przyciągać będą nie tylko amatorów kajakarstwa, ale swoje rewiry znajdą tam również miłośnicy ptactwa. Przy łączańskim stopniu wodnym na wyznaczonej wiele lat temu ścieżce ornitologicznej powstanie, wzorowana na jej bazie, nowa ścieżka edukacyjno-przyrodnicza.

.

Więcej…

 

Militarne atrakcje Kossowej

bunkry-maleOd niedawna w miejscowości Kossowa w pobliżu Ośrodka Zdrowia zwiedzać można powojenne bunkry. Do niedawna zasypane zarośnięte drzewami i zapominane teraz dzięki zaangażowaniu pasjonatów i władz samorządowych odkryte na nowo – oczyszczone i oznakowane. Zapraszamy wszystkich pasjonatów atrakcji militarnych do odwiedzenia Kossowej.

Czytaj więcej

.
 

Zapraszamy na łowisko

pod debem -maleŁowisko wędkarskie „Pod Dębem” w Paszkówce zaprasza na nowy sezon wędkarski. W tym roku łowisko czynne od 1.04 do 31.10.2014r. Zapraszamy do korzystania z łowiska i aktywnego spędzania wolnego czasu. Już niedługo dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Rybackiego ruszy modernizacja łowiska mająca na podniesienie jego atrakcyjności. Wyremontowane zostaną altany a wokół zalewu powstaną ścieżki spacerowe. Przypominamy również, że na terenie łowiska znajdują się miejsca parkingowe, plac zabaw oraz miejsca do grillowania.

.
 

Rynek w Pobiedrze

pobiedr-malyNowe miejsce do wypoczynku powstało w Paszkówce. Alejki spacerowe, ławeczki, altana czakają na mieszkańców i turystów. Urocze miesjce spacerowo powstało również w ogrodzie przy budynku parafialnym. Można tam spędzić czas w ciszy i spokoju nad niewielkim stawem.

.
 

O Gminie Brzeźnica

o gminie-maleGmina Brzeźnica leży w województwie małopolskim i jest jedną z dziesięciu gmin powiatu wadowickiego. Oddalona jest od centrum Krakowa o 30 km. Inne, mniejsze, ale ważne ośrodki przemysłowe leżące w pobliżu to: Skawina (14 km), Wadowice (15 km), Oświęcim (35 km). Gęstość zaludnienia tej wiejskiej gminy wynosi 150 osób/km2. Na początek 2014 roku jej powierzchnia wynosiła 6643 ha tj. 66 km2 i zamieszkiwało ją 9952 mieszkańców. Gmina podzielona jest na 14 sołectw (13 wsi) - Bęczyn, Brzezinka, Brzeźnica, Chrząstowice, Kopytówka, Kossowa, Łączany, Marcyporęba (w tym sołectwo Bachorowice), Nowe Dwory, Paszkówka, Sosnowice, Tłuczań i Wyźrał.

Przez teren gminy przebiegają szlaki komunikacyjne: kolejowy (Kraków – Oświęcim), drogowy Kraków – Oświęcim, Kraków – Wadowice, żeglowny - rzeka Wisła i kanał Łączany-Skawina. Do lotniska w Balicach, które jest drugim, po Okęciu w Warszawie, portem lotniczym w Polsce jest zaledwie 19 km.

.

Więcej…

 
Aktywna Rekreacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Publikacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odsłon : 58247